Konkurs plastyczny

15 kwietnia (czwartek) obchodzimy Światowy Dzień Sztuki. Święto to zostało ustanowione w 2011 roku i ma na celu promowanie sztuki oraz zwiększanie świadomości społeczeństwa wobec wszystkich dziedzin sztuki i kultury. Sztuka jest piękniejszą stroną ludzkości i stanowi fundament człowieczeństwa. Sztuka towarzyszy nam praktycznie od samego początku cywilizacji ludzkiej. To sposób na to, by zachwycić, wzruszyć, zrelaksować.

Pragnąc włączyć się w obchody tego dnia, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zaprasza na konkurs plastyczny z okazji „Dnia Sztuki” skierowany do dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Zadanie polega na wykonaniu pracy plastycznej, która opiera się na interpretacji poniższego fragmentu wiersza pt. „Bajeczka” D. Gellner.

Bajeczka

Narysuję Zamek. Sama!
Zaraz sie otworzy brama
i po złotych wbiegnę schodach.
Może w zamku króla spotkam?

Z wielkim wózkiem pełnym lalek
przez balową idę salę.
Tańczą damy i rycerze...
Kto do tańca mnie wybierze? (...)

Konkurs trwa do 15 kwietnia, a o wynikach poinformujemy 16 kwietnia br. Więcej informacji w regulaminie konkursu dostępnym na naszej stronie: www.mgokcybinka.pl.

ZGŁOSZENIE

Plakat Dzien Sztuki