W dniu 11 listopada 2021 r. w Cybince odbyły się uroczystości upamiętniające 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody rozpoczęły się mszą świętą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym w Cybince. Następnie zebrane osoby uczciły pamięć o osobach poległych Apelem Pamięci i złożeniem kwiatów przy tablicy „Pamięci Weteranów Walczących o Wolność i Niepodległość”.

Uroczysta część odbyła się w sali widowiskowej MGOK, gdzie na scenie przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Cybince zatańczyły „Krakowiaka” oraz grupa teatralna Magdaleny Kozinoga przedstawiła spektakl „Lekcja Niepodległości”. Na koniec wspólnie odśpiewano hymn narodowy. Po występach każdy mógł poczęstować się ciastem, kawą i herbatą.

Kasia Kondarewicz