W piątek 29 kwietnia 2016 r. na sali wiejskiej w Sądowie oraz na terenie miejscowości odbyły się „Zajęcia dla Ziemi” z kwietniowego cyklu „Celebrujemy Międzynarodowy Dzień Ziemi” organizowane przez MGOK w Cybince. Uczestnicy wraz z animatorem kultury ugotowali smaczny kompot z jabłek, imbiru, pomarańczy i marakui.  Po części kulinarnej odbyły się warsztaty plastyczne z użyciem surowców wtórnych tj. papieru makulaturowego, nakrętek z butelek oraz innych materiałów z których uczestnicy stworzyli postaci – swoje plastyczne alter-ego.

Po warsztatach i wypiciu pożywnego kompotu wszyscy wyszli w teren zbierać śmieci.

Dziękujemy za pomoc Pani Elżbiecie Piórkowskiej - sołtys Sądowa oraz uczestnikom za wspaniałą zabawę oraz pożyteczną akcję na rzecz naszej Matki Ziemi.