8 maja 2016 r. w foyer Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbyło się oficjalne otwarcie wystawy, którego dokonała Dyrektor MGOK Cybinka Ewelina Skórska wraz z Burmistrzem Cybinki Markiem Kołodziejczykiem. Wystawę na niemieckojęzycznych planszach (przetłumaczonych na język polski przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Cybince) prezentującą czarno-białe archiwalne zdjęcia z okresu II wojny światowej można oglądać do końca maja.

Na zdjęciach uwidocznione są historyczne i często drastyczne wydarzenia: wysiedlenia, eksterminacje na ludności, getta, obozy koncentracyjne, powstanie warszawskie, wyzwolenie. Prezentacja w chronologiczny sposób przybliża odbiorcy przebieg wydarzeń II wojny światowej i jej skutki.

Organizatorem wystawy „Nigdy więcej wojny” jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince we współpracy ze Stowarzyszeniem ds. Integracji, Kultury i Nauki – Polonica e.V. z siedzibą w Berlinie.