Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zaprasza na promocję książki Witolda Pronobisa "Generał Grot. Kulisy zdrady i śmierci." Podczas spotkania będzie można zakupić książkę w promocyjnej cenie. Spotkanie odbędzie się 9 czerwca o godz. 15:00, w foyer sali widowiskowej MGOK Cybinka. Wstęp wolny. Książka stanowi zapis swoistego „śledztwa”, jakiego podjął się Witold Pronobis, historyk, dziennikarz, pracownik Radia Wolna Europa, a prywatnie bliski krewny Stefana Roweckiego.

Śledztwo to, obfitujące w szereg niezwykłych przypadków, pozwoliło Autorowi ujawnić wiele nieznanych dotąd szczegółów dotyczących wydania w ręce Gestapo, uwięzienia i śmierci komendanta głównego Armii Krajowej, naczelnego dowódcy Sił Zbrojnych w Kraju - generała Roweckiego. Niewątpliwym walorem publikacji są obszerne biogramy występujących w niej osób, szczegółowe kalendarium życia Kalksteinów, aneksy źródłowe i wreszcie bogata część albumowa, prezentująca fotografie zgromadzone w Instytucie im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Lesznie, jak i udostępnione ze zbiorów rodzinnych.

2016 06 09 witold pronobis