_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Dobble to świetna gra imprezowa o atrakcyjnej szacie graficznej. Składa się na nią pięć minigier o różnym charakterze. Autorem pomysłu Dobble jest uznany francuski projektant gier Denis Blanchot, związany z renomowanymi producentami Play Factory i Asmodée Éditions, natomiast za polską wersję tytułu odpowiada Rebel.

27157 51d41ddd00e46

Gracze najchętniej uczestniczą w mini-grze, w której wszystkie karty z talii rozdaje się uczestnikom, a ostatnią kładzie na środku stołu awersem do góry. Następnie szukają wśród swoich kart symboli wspólnych z symbolami znajdującymi się na karcie leżącej na stole, próbując je jak najprędzej nazwać.

Najszybszy przykrywa kartę na stole swoją kartą, natomiast wszyscy, którzy wykazali się gorszym refleksem, muszą od nowa szukać na swoich kartach symboli dopasowanych do karty aktualnie znajdującej się na wierzchu. Dla utrudnienia zabawy niektóre z symboli zotały odwrócone, a ich wiekość zmieniona tak, aby ich błyskawiczna identyfikacja nie była prosta.
Talia zawiera 55 kart oznaczonych 8 symbolami.
W rozgrywce może wziąć udział od 2 do 8 uczestników, a dzięki wyjątkowo prostym, nieskomplikowanym zasadom wiek graczy może być nieograniczony.

Uczestnik zabawy, który zwycięży w największej ilości mini-gier, wygrywa. Szczegółowe zasady przyznawania punktów oraz możliwe scenariusze rozgrywki dla poszczególnych mini-gier precyzuje dołączona do zestawu instrukcja.

Oprócz prostej, dostępnej dla wszystkich rozgrywki, zaletą Dobble jest również atrakcyjna szata graficzna – karty do gry mają nietypowy, okrągły kształt, a rolę pudełka na grę pełni poręczna blaszana puszka pokryta komiksową grafiką. Można ją bez trudu zabrać w każdą podróż, z pewnością okaże się też trwalsza, niż niejedno tekturowe opakowanie. W związku ze stale rosnącą popularnością, od czerwca 2011 roku Dobble jest dostępna w wersji na iPhone’a, a od grudnia 2012 także w wersji na urządzenia iPad.

Liczba graczy: 2 - 8 osoby
Wiek: od 6 lat
Czas gry: ok. 5-10 minut