Po raz pierwszy Gminne kolędowanie odbyło się na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince. Dość niesprzyjająca aura nie odstraszyła mieszkańców, którzy pojawili się w bardzo licznym gronie. Imprezę uroczyście otworzyli i przekazali życzenia Bożonarodzeniowe Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Cybince Anna Śliwińska oraz Proboszcz ks. Stanisław Pawul.

Na scenie wspólnie kolędowali m.in.: dzieci z Placówki Dziennego Wsparcia "Promyk", dzieci ze Szkoły Podstawowej w Białkowie, uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego a także zespoły "Lubuszanki" i "Antidotum". Jasełka natomiast wykonali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy "Pod Słońcem" w Bieganowie. Podczas kolędowania wszyscy obecni skosztować mogli wypieków a także ciepłych potraw wigilijnych wydawanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Cybince przy pomocy Strażaków z OSP Cybinka. Do dyspozycji było kilka stoisk przy których mieszkańcy mogli zobaczyć różnego rodzaju ozdoby świąteczne wykonane z igliwia lub techniką decoupage przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół w Cybince. Dużym zainteresowaniem cieszył się Mikołaj z którym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wolontariusze z Cybińskiego Stowarzyszenia Rozwoju PRO-EKO wspólnie z SDŚ w Bieganowie i koordynatorem oświaty zorganizowali m.in. konkurs na najładniej ozdobiony piernik. Symboliczne przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez 2i44 Drużynę Harcerską "Stanica" i 3GZ "Braterstwo Pomocy" na ręce Burmistrza zakończyło wspólne kolędowanie. Celem organizacji przedsięwzięcia była integracja mieszkańców gminy Cybinka. Za uczestnictwo i przybycie dziękujemy.