Zespół w swoim repertuarze posiada zarówno piosenki biesiadne, okolicznościowe jak i ludowe czy patriotyczne. Aktywnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych na terenie ziemi Lubuskiej. Występują na licznych festiwalach, przeglądach zespołów ludowych, imprezach ludowych i festynach, a ich dorobek często prezentowany jest na terenie naszej Gminy i w okolicznych miejscowościach. Zespół otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Umiesz grać na jakimś instrumencie, jesteś muzykiem pasjonatem i posiadasz wolny czas? Jeśli tak to zespół czeka właśnie na Ciebie! Współpraca z „Lubuszankami” to nie tylko nowe wyzwania i liczne występy ale także czas spędzony w miłym towarzystwie przy muzyce.

Zainteresowanych dołączeniem do zespołu zapraszamy na spotkania i próby, które odbywają się regularnie we wtorki o godz. 17:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince.