W piątek (26.02.2016 r.) na deskach sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince zaprezentował swoje barwne widowisko cyrk „Fantik”. Na widowni pojawiły się dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Białkowa, przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Cybince oraz Niepublicznego Przedszkola „Kraina Kota w Butach”.

Zaczęło się niewinnie, bo od clowna, który dość szybko obudził zaspaną cześć widowni sztuczkami z tresowanym psem oraz tym co clowni robią najlepiej, czyli zabawnym zachowaniem i kontaktem z widownią. Po takiej rozgrzewce wiadomo już było, że później będzie tylko lepiej.

I było!

Wśród atrakcji jakie dzieci miały przyjemność zobaczyć, był pokaz „latających talerzy” (żaden się nie rozbił), sztuczki magiczne, żonglerka, sztuki z tresowanymi gołębiami, kotką i małpką. Na odważnych czekała także możliwość bliskiego spotkania z wężami! I to nie byle jakimi, bo z wiklinowego kosza wyciągnięto boa dusiciela oraz pytona tygrysiego! Wśród wszystkich tych występów epizodycznie na scenę wkraczał i czasami „przeszkadzał” clown, który ochoczo na scenę zabierał śmiałków z widowni, by nauczyć ich paru sztuczek magicznych i kilku sposobów na rozbawienie publiczności.

Na zakończenie odbył się pokaz gigantycznych baniek mydlanych, które dzieciaki ochoczo zbijały. Po uśmiechach na twarzach, energicznym zaangażowaniu oraz brawach dla artystów stwierdzamy, że ten pokaz na długo zostanie w pamięci dzieciaków!