_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Wrzosowisko

W Rzepinie 21 września 2019 r. słychać było śpiew nie tylko w Domu Kultury, ale i na ulicach. Uczestnicy rozpoczęli „Wrzosowisko” wspólną mszą, następnie barwny, rozśpiewany korowód przeszedł ulicami Rzepina do Domu Kultury, gdzie dobyły się prezentacje zespołów i chórów.

Czytaj więcej...

W piękne, niedzielne popołudnie 18 maja w Czerwieńsku odbył się XIII Festiwal Piosenki Biesiadnej. Na festiwal przyjechało bardzo dużo zespołów, które występowały w trzech kategoriach:

1. Debiuty

2. Instrumenty elektroniczne

3. Instrumenty tradycyjne – żywe

Czytaj więcej...

Dnia 26 sierpnia zespół „Lubuszanki” brał udział w "V Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Ludowej" w Żarach. Zespół zaśpiewał: „Na lubuskiej ziemi”, „Siedzieliśmy tu oboje” oraz „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.

Organizatorzy przeglądu dołożyli wszelkich starań, aby impreza przebiegała we wspaniałej atmosferze. Wraz z wykonawcami, bardzo często śpiewała publiczność. Było bardzo wesoło i miło. Gdy nadszedł moment podsumowania przeglądu radość „Lubuszanek” była ogromna, ponieważ okazało się, że zajęły I miejsce. Otrzymały dyplom, mały upominek i „Żarusia” – maskotkę Żar, którą podarowały na licytację, która odbywała się na pikniku odpustowym – „Parafiada w Cybince”.

Czytaj więcej...

Po raz XIII odbył się w Górzynie Festiwal "MUNDUROWO NA LUDOWO". 23 czerwca, w sobotnie, deszczowe popołudnie "Lubuszanki" śpiewały w Górzynie piosenki wojskowe: "Tam za polną drogą", "Szedł żołnierz przez las" oraz "Gdzie sie podziały te cudne wieczory". Mimo ulewnego deszczu (oczywiście w Górzynie) wszyscy obecni na festiwalu byli w radosnych nastrojach. Lubuszanki w trakcie ogłaszania wyników czekała wielka niespodzianka, ponieważ okazało się, że Panie zajęły II miejsce - zdobywając "Srebrną Fanfarę".

Czytaj więcej...

W Czerwieńsku 20 maja 2018 roku odbył się XII Festiwal Piosenki Biesiadnej. Z naszej gminy występował zespół "Lubuszanki". Panie zaśpiewały cztery utwory: "Cichy i pogodny wieczór majowy", "Haniś moja Haniś", "O mój rozmarynie" oraz "Polskie kwiaty". Był to festiwal nawiązujący do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości, stąd też utwory o tematyce patriotycznej. Na festiwalu było kilkadziesiąt zespołów, które śpiewały w różnych kategoriach. "Lubuszanki" śpiewały w kategorii - "instrumenty żywe". Przy ogłaszaniu wyników "ogarnęła" je wielka radość, ponieważ okazało się, że zajęły II miejsce w swojej kategorii (tak, jak w tamtym roku). Lubuszanki otrzymały dyplomy oraz kosz pełen słodkości.

Czytaj więcej...

12 maja 2018r. w Collegium Polonicum w Słubicach odbyła się kolejna edycja festiwalu "Biesiada bez granic" pod hasłem przewodnim - "na góralską nutę". Zespół "Lubuszanki" wystapił na tym festiwalu po raz piąty. Przez kilka godzin zespoły z województwa lubuskiego i goście z Niemiec śpiewali piosenki góralskie i biesiadne.

Czytaj więcej...

Mundurowo na Ludowo

Dnia 24 czerwca 2017 r. w Górzynie odbył się XII Festiwal „Mundurowo na Ludowo”. Kilkanaście zespołów śpiewało piosenki o tematyce mundurowej.

Czytaj więcej...

Dnia 13 maja 2017 r, zespół śpiewaczy „Lubuszanki” uczestniczył w IV Przeglądzie Piosenki Biesiadnej – „Biesiada bez granic”, organizowanej w Słubicach. Tegoroczny przegląd był pod hasłem „Na żeglarską nutę”. Wszystkie zespoły w repertuarze miały obok piosenek biesiadnych, piosenki o tematyce żeglarskiej. Występy śpiewy trwały do 16:30. Następnie był wspólny obiad i biesiadowanie. Każdy zespół otrzymał piękną statuetkę i dyplom uczestnictwa. Zabawa była super. Wspomnienia po wspólnej biesiadzie pozostaną długo w pamięci.

Czytaj więcej...

21 maja 2017 r. w Czerwieńsku odbył się XI Festiwal Piosenki Biesiadnej. Wzięło w nim udział 20 zespołów. „Lubuszanki” śpiewały w kategorii: instrumenty tradycyjne, żywe. Na festiwalu obowiązywał repertuar składający się z piosenki biesiadnej i minimum jednej piosenki z gatunku piosenki turystycznej. Wspólne śpiewy trwały 5 godzin. Dzień zakończył się podsumowaniem występów i rozdaniem nagród. „Lubuszanki” zajęły II miejsce w swojej kategorii. Otrzymały dyplom, statuetkę i kosz słodyczy.

Czytaj więcej...